Stavební pouzdra JAP, pouzdra JAP, pouzdro pro posuvné dveře

 

 

 
INFOLINKA
326 701 075
608 108 080
601 280 280

EMAIL
obchod@stavebni-pouzdra.cz
 

 

KATALOGY DVEŘÍ:

 
 
 
 
 
 
 

Speciální dveře proti hluku, vlhkosti a požáru?

Zákazníci se často ptají, nakolik se dá odstínit hluk z chodby nebo jiných společných prostor. Běžné vchodové dveře samozřejmě filtrují určité množství hluku, ale to není dostatečné. Speciální dveře proti hluku mají zvláštní konstrukci, která tlumí hluk, a kromě toho disponují dalšími zvukotěsnými prvky. Základem konstrukce zvukotěsných dveří je plná dřevotřísková deska s dalším zvukotěsným materiálem. Záleží i na dobrém utěsnění spár ve styku dveří se zárubněmi a prahem. Zvukotěsné dveře SAPELI mají hlukovou neprůchodnost od 27 do 43 decibelů. Například pračka a myčka vydávají hluk přibližně kolem 50 decibelů, takže při této neprůchodnosti nebudou za dveřmi určitě slyšet. 

Ke speciálním dveřím patří dveře odolné proti zvýšené vlhkosti, proti změnám teploty i vlhkosti. Voděodolné dveře se používají v provozech u bazénů, ve sklepích či v potravinářství a všude tam, kde je vysoká vlhkost vzduchu. Materiál, který se na výrobu dveří používá, nesmí přijímat vlhkost, musí být stálý a neměnit tvar. Další variantou jsou tzv. klima dveře, které rozdělují prostory s různou teplotou a tím i různou vlhkostí. Tyto dveře SAPELI jsou vhodné při vstupech z garáže do domu, z chodeb, nebo z koupelny či WC. Jsou převážně ze syntetických materiálů, které se vlivem vlhkosti nedeformují.

Požární dveře chrání proti požáru v bytě či domu i proti pronikání jedovatého kouře. Tyto speciální dveře mají zpevněnou konstrukci opatřenou materiály, které odolávají žáru a vysoké teplotě. Tyto dveře SAPELI jsou označeny evropskými značkami, které určují, do jaké míry a před čím jsou odolné. Značka EI znamená, že dveře brání šíření požáru, EW omezuje šíření požáru. Značka SC znamená, že dveře brání průchodu kouře a značka D 1-3 označuje typ nehořlavé konstrukce. Čísla u jednotlivých značek udávají dobu v minutách, kdy dveře plní výše uvedenou funkci.

 

 

NEJVĚTŠÍ SHOWROOM STAVEBNÍCH POUZDER V ČR:  Ptácká 294, 293 01 Mladá Boleslav, telefon: 326 701 075

Domů  |  Kontakt  |  Obchodní podmínky  |  Ochrana osobních údajů  |  O nás  |  Facebook  |   YouTube  | Stahovací schody JAP | Půdní schody