Stavební pouzdra JAP, pouzdra JAP, pouzdro pro posuvné dveře

 

 

 
INFOLINKA
326 701 075
608 108 080
601 280 280

EMAIL
obchod@stavebni-pouzdra.cz
 

 

KATALOGY DVEŘÍ:

 
 
 
 
 
 
 

Víte, jak správně ošetřovat podlahy?

Nejvíce zatěžované místo v interiéru jsou podlahy.  Jsou vystaveny tlaku při chůzi, nárazům různých předmětů při pádu či posunování, hrubší nečistoty mohou podlahy poškrábat. Musí odolávat slunečnímu záření, změnám vlhkosti, různým nečistotám, prachu, vodě, i různým chemikáliím. Nové podlahy pokládáte při kompletní rekonstrukci nebo po instalaci stavebního pouzdra. Pokud chcete, aby vaše podlahy zůstaly co nejdéle jako nové, naučte se je správně ošetřovat. Jiné prostředky použijete na laminátové a vinylové podlahy, jiné na dřevěné parkety.

Laminátové podlahy jsou velmi praktické, velmi odolné vůči opotřebení, snášejí změny teploty i značné znečištění.  Některé laminátové podlahy mají antibakteriální povrchovou úpravu a jsou proto vhodné pro alergiky a děti. Běžné ošetřování zahrnuje vysávání a zametání podlahy.  Několikrát měsíčně stačí podlahu otřít vlhkým hadrem nebo mopem. Není však vhodné používat silně koncentrované saponátové prostředky, které by mohly rozpustit výplně spár a poškodit tak celou podlahu. Také nikdy nepoužívejte drátěnky, drsné utěrky, vosky, oleje ani bělidla či silná rozpouštědla. 

Současné vinylové podlahy jsou většinou vícevrstvé, těleso krytiny je rozděleno na zvukotěsnou spodní část, fólii se vzorem a svrchní nášlapnou část. Krytina je odolná proti poškrábání a udržuje si dlouhý čas původní barvu a vzor. Vinylové podlahy jsou odolné proti vodě a vlhkosti. Jejich údržba je snadná.  Lze použít vysavač, smeták nebo vlhký hadr či mop. Pro mokré čištění používejte doporučené saponáty. Některé speciální přípravky vytvářejí na povrchu podlahy hedvábný film, který odpuzuje nečistoty, je antistatický a protiskluzový. 

Dřevěné podlahy pravidelně vysávejte, zametejte, výjimečně stírejte vlhkým, ale dobře vyždímaným hadrem. V místnosti je dobré udržovat relativní vlhkost vzduchu mezi 40 až 60 procenty. Při nižší vlhkosti, například v zimě dřevo sesychá a praská. Jednou až dvakrát do roka přírodní podlahu ošetřete speciálními vosky. Lakovanou dřevěnou podlahu můžete častěji stírat vyždímaným hadrem, ze saponátů se používají mýdlové roztoky s neutrálním pH. Nepoužívejte utěrky ze syntetických mikrovláken, které mohou poškodit vrstvu laku.  

NEJVĚTŠÍ SHOWROOM STAVEBNÍCH POUZDER V ČR:  Ptácká 294, 293 01 Mladá Boleslav, telefon: 326 701 075

Domů  |  Kontakt  |  Obchodní podmínky  |  Ochrana osobních údajů  |  O nás  |  Facebook  |   YouTube  | Stahovací schody JAP | Půdní schody