Stavební pouzdra JAP, pouzdra JAP, pouzdro pro posuvné dveře

 

 

 
INFOLINKA
326 701 075
608 108 080
601 280 280

EMAIL
obchod@stavebni-pouzdra.cz
 

 

KATALOGY DVEŘÍ:

 
 
 
 
 
 
 

Dveřní kování, které se zařadilo mezi světový design

Letošní technickou a designovou novinkou kování na dveře firmy M & T je kolekce Minimal/Maximal. Jeho základní charakteristikou je neviditelná rozeta a možnost využít na pohledové ploše kliky stejný materiál, jaký je na dveřích. To umožňuje sladit dveře s klikou, takže téměř splývá a v ploše dveří je znát pouze obrys kliky zhotovený z ušlechtilého kovu. Tento minimalistický a elegantní trend kování nadchl porotce na letošním ročníku mezinárodní soutěže designu Red Dot Design Awards natolik, že kolekci od firmy M & T udělili vítěznou cenu. Největší světové soutěže designu se letos účastnilo na 4 500 výrobků z nejrůznějších oborů. 

Kování Minimal/Maximal zaujme na první pohled vkusnými tvary a jednoduchostí, ale současně skrývá důmyslný mechanismus otevírání a zamykání. Technické provedení chrání 3 patenty a 26 průmyslových vzorů. Takzvaná „neviditelná“ rozeta se instaluje ještě před montáží vlastní kliky, která ji poté zakryje. Na dveřích tak zůstává viditelná jen klika. V případě, že je nutné dveře zamykat či je opatřit uzamykacím mechanismem, například na WC, vhled dveří doplňuje ještě spodní rozeta. Dveřní mechanismus kování je opatřen systémem tlačných pružin, které zajišťují bezhlučný chod. Stejně tak zámek, který je magnetický a má tu výhodu, že střelka zámku nenaráží tak jako u mechanického provedení do boční plechové zarážky.

Právě spojení důmyslné konstrukce ovládání dveří s jednoduchým a nápaditý designem kování pomohlo získat výrobci prestižní mezinárodní cenu. Dveřní a okenní kování Minimal/Maximal nabízí sedm různých povrchů, například chrom, nikl či titan s barevnými variantami. Do designového proužku na pohledové straně kliky je možné vkládat různé materiály – dřevo, kov, sklo, lamitnát a kůži v různých barvách. To umožňuje kombinovat dveře a kování tak, aby výsledný dojem byl co nejdokonalejší. Kolekce tohoto kování obsahuje jak dveřní a okenní kliky, tak i například madla a mušle pro posuvné dveře a ve stejném provedení i dveřní zarážku. Toto oceněné kování je možné použít na otočné i posuvné dveře a samozřejmě i na dveře do stavebních pouzder.

NEJVĚTŠÍ SHOWROOM STAVEBNÍCH POUZDER V ČR:  Ptácká 294, 293 01 Mladá Boleslav, telefon: 326 701 075

Domů  |  Kontakt  |  Obchodní podmínky  |  Ochrana osobních údajů  |  O nás  |  Facebook  |   YouTube  | Stahovací schody JAP | Půdní schody