Stavební pouzdra JAP, pouzdra JAP, pouzdro pro posuvné dveře

 

 

 
INFOLINKA
326 701 075
608 108 080
601 280 280

EMAIL
obchod@stavebni-pouzdra.cz
 

 

KATALOGY DVEŘÍ:

 
 
 
 
 
 
 

Umělé povrchy dveří snesou větší zátěž než přírodní dýha

Nejpopulárnějším povrchem dveří je přírodní dýha, která je mezi dekory stálicí. Vývoj moderních technologií však umožnil, že se do popředí dostávají kvalitní umělé povrchy, jejichž předností je pevnost, vysoká odolnost vůči vlhkosti i bohatá škála dekorů. Vaše dveře budou na pohled dřevěné, ale ve skutečnosti vyrobené například z CPL laminátu. V některých případech, například u koupelnových dveří či venkovních, může umělý povrch ve spojení s kvalitní konstrukcí předstihnout masiv či přírodní dýhu. Přírodní dřevo totiž stále přijímá vlhkost a mění svůj objem. To umělé povrchy či desky nedělají. Takové dveře jsou vůči povětrnostním vlivům stálé.

Nejběžnějším umělým povrchem je barevná folie, která se používá vesměs jen u interiérových dveří. Je to pryskyřicí impregnovaný papír nanesený na dřevovláknitou desku. Takové dveře snesou mechanické poškození i otěr. Jejich výhodou je nízká cena. Dnes se už stále častěji využívá vakuové lisování, což je úprava, při níž se v prostředí vakua nanáší folie na podkladovou desku. Díky této technologii je deska dokonale kryta folií a brání tak pronikání vlhkosti. Dveře se špičkovou umělou povrchovou úpravou využívají CPL laminát. Jde o vícevrstvý lisovaný laminát o tloušťce 0,2 mm, v případě vysokotlakého laminátu HPL 0,8 mm. Taková povrchová deska snese značné zatížení, proto se tyto dveře dávají do budov jako jsou banky, úřady, restaurace či prodejny.

Dveřes umělou povrchovou úpravou se hodí jak do otočných dveřních systémů, tak i pro posuvné dveře. Pokud provádíte rekonstrukce a rozhodli jste se pro stavební pouzdro, bez problémů použijete skleněné, dřevěné dveře či dveře s umělým povrchem. Takové dveře se elegantně zasunou do stěny. Také výběr dekorů je rozmanitý. V nabídce dveří SAPELI či Porta DOORS jsou dekory dýh, ale i barevné nátěry či dekory v podobě kamene. Navštivte showroom v Mladé Boleslavi či ukázky dveří v dalších městech a prohlédněte si širokou nabídku dveří s umělým povrchem, které od přírodní dýhy nerozeznáte. 

NEJVĚTŠÍ SHOWROOM STAVEBNÍCH POUZDER V ČR:  Ptácká 294, 293 01 Mladá Boleslav, telefon: 326 701 075

Domů  |  Kontakt  |  Obchodní podmínky  |  Ochrana osobních údajů  |  O nás  |  Facebook  |   YouTube  | Stahovací schody JAP | Půdní schody