Stavební pouzdra JAP, pouzdra JAP, pouzdro pro posuvné dveře

 

 

 
INFOLINKA
326 701 075
608 108 080
601 280 280

EMAIL
obchod@stavebni-pouzdra.cz
 

 

KATALOGY DVEŘÍ:

 
 
 
 
 
 
 

Na celoskleněné stěny a dveře se používá kalené sklo

Myslíte si, že celoskleněné stěny a dveře jsou křehké a snadno se rozbijí? Zkuste do nich udeřit kladívkem a uvidíte, že se jim nic nestane. Právě takovým způsobem výrobci zkoušeli skla, která se používají pro celoskleněné stěny a dveře. Je to kalené neboli tvrzené sklo, které se vyrábí speciálním technologickým postupem. Při vysoké teplotě se sklo náhle ochladí ve vodní lázni a tím získá mimořádné vlastnosti. Je vysoce odolné vůči mechanickému tlaku, vysokým teplotám i proti ohýbání. Jinými slovy, skleněné dveře z tohoto materiálu jsou bezpečnostní dveře.  

Celoskleněné stěny a dveře jsou proto bezpečné vůči nárazům, úderům nebo vůči působení tepla. Pro skla do skleněných dveří nebo pro sklo s grafikou se využívá kalené sklo o tloušťce 4, případně 11 mm. Sklo s grafikou má navíc uvnitř fólii, takže je ještě pevnější. Při testu stály na vodorovně položeném skle dvě osoby a sklo vydrželo. Kalené sklo snese bez poškození údery kladívkem i údery páčidlem. Volně položené skleněné dveře se nerozbily ani, když na ně z výšky spadlo závaží. Stejně silné nekalené sklo takovou zátěž nevydrželo. Celoskleněné stěny a dveře jsou nejen architektonicky zajímavé a vytvářejí zajímavý dojem z obytného či administrativního prostoru, ale jsou i dostatečně odolné.  

Sklo ve stěnách tvoří skleněné dveře a fixní stěny. Skleněné dveře mohou být jednokřídlé i dvoukřídlé, otočné nebo posuvné. Zajímavým stavebním prvkem pro posuvné dveře jsou stavební pouzdra. Tvoří část stěny a díky povrchové úpravě se nedají rozeznat od zděné či sádrokartonové stěny. Posuvné dveře se zasouvají přímo do zdi.  Stavební pouzdra se dají využít pro skleněné dveře i dřevěné dveře. Je dobré je instalovat při rekonstrukci bytu, nebo když se dělají rozsáhlé úpravy. Stavební pouzdra mají ocelový rám, plášť a posuvný mechanismus. Pouzdra se pak překryjí vhodnou barvou a se stěnou splynou. 

NEJVĚTŠÍ SHOWROOM STAVEBNÍCH POUZDER V ČR:  Ptácká 294, 293 01 Mladá Boleslav, telefon: 326 701 075

Domů  |  Kontakt  |  Obchodní podmínky  |  Ochrana osobních údajů  |  O nás  |  Facebook  |   YouTube  | Stahovací schody JAP | Půdní schody